vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. července do 12. července 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Bagnaia: Byl jsem slabý na brzdách

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Pramac
Bagnaia: Byl jsem slabý na brzdách
09.11.2019
 

Francesco Bagnaia odhalil, na jaké oblasti musel v průběhu adaptace na motocykl královské kubatury MotoGP nejvíce zapracovat.


Italský závodník Francesco Bagnaia se pomalu ale jistě blíží k závěru své premiérové sezony v královské kubatuře MotoGP. Dle slov tohoto italského mladíka se rozhodně nejednalo o snadný rok, ale zároveň dodává, že právě tato sezona jej spoustu věcí naučila.

Adaptace na motocykl Ducati v královské kubatuře MotoGP nebyla rozhodně snadná a jak samotný Bagnaia přiznává, musel opravdu výrazně upravit svůj jezdecký styl tak, aby dokázal být na tomto motocyklu rychlý.

„Před závody v Thajsku jsme si s Ducati sedli a analyzovali všechna data, díky tomu se nám podařilo určit, kde ztrácím nejvíce času. Tou oblastí byly právě brzdy, takže od Thajska jsem se soustředil především na to, abych byl silný v této oblasti. Nyní vím, co dokáži dělat lépe. Rozhodně to ale nebylo snadné, protože jsem se řadu let na brzdách držel zpátky a koncentroval se především na rychlost uvnitř zatáček. V MotoGP se ale musí motorka ovládat jinak. Musíte více brzdit a tomu bylo potřeba přizpůsobit můj styl,“ řekl Francesco Bagnaia.