vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 3. srpna do 9. srpna 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Beirer: Dani závodit nechce

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: KTM
Beirer: Dani závodit nechce
09.01.2020
 

Závodní ředitel rakouské KTM potvrdil, že Dani Pedrosa stále nezměnil názor a se starty na divokou kartu se tak ani pro sezonu 2020 nepočítá.


S blížící se novou sezonou 2020 se opět objevily možné spekulace o tom, že by rakouská KTM mohla do některého ze závodů nasadit i svého oficiálního testovacího jezdce Daniho Pedrosu. Jak ale nyní potvrdil závodní ředitel KTM, nic takového se zatím nechystá.

Dle slov Pita Beirera Dani zatím nejeví žádný zájem o návrat na startovní rošt MotoGP, a proto také ani u KTM neprobíhají žádné diskuze o tom, že by Dani měl startovat na divokou kartu.

„Dani doposud neprojevil žádný zájem na tom, aby byl nasazen do některého ze závodů na divokou kartu. Rozhodně bych ale neříkal, že je tato varianta zcela nemožná, zároveň do toho Daniho nemůžeme nutit. Zatím máme jasnou dohodu, kdy je u nás Dani pouze pro testovací práci a nemá nastupovat k žádným závodům. Takový start na divokou kartu by sice určitě vzbudil velký zájem, ale co se týče našeho vývoje, moc by nám to nepomohlo,“ řekl Pit Beirer.