Paddock Blue 2018 racing
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. června do 24. června.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Brivio: Trápí nás nedostatečný grip

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Suzuki
Brivio: Trápí nás nedostatečný grip
14.07.2017
 

Hlavní příčinou komplikací jezdců továrního týmu Suzuki je nedostatečný grip pneumatik na zadním kole.

První polovina letošní sezony královské kubatury MotoGP nebyl pro jezdce továrního týmu Suzuki rozhodně jednoduchá. Toho si je dobře vědom i manažer týmu, Davide Brivio, jenž se v průběhu letní přestávky pustil do hodnocení dosavadních výkonů.
 
Jak Brivio přiznal, zatímco Alexe Rinse postihlo nepříjemné zranění, kvůli kterému musel řadu závodů vynechat, jeho týmový kolega Andrea Iannone se spíše pral s technikou. Hlavním neduhem současného motocyklu Suzuki je dle slov Brivia nedostatečný grip na zadním kole, což by ale měl vyřešit nový rám.
 
„Při zimních testech se nám s Andreou dařilo zajíždět dobré výsledky, pak ale přišel začátek sezony a s ním potíže. Je ale pravdou, že Andrea byl zvyklý na zcela jiný motocykl, který potřeboval jiné ovládání a jiný jezdecký styl. Andrea se s naší motorkou musí nejdříve sžít a najít dobré základní nastavení, potom můžeme pokračovat s dalšími věcmi. Zatím to ještě není ideální. V Barceloně jsme testovali nový podvozek, který by měl zlepšit grip na zadním kole, to je naše největší slabá stránka. Co se týče motoru, jsme konkurenceschopní, jen musíme získat lepší grip a vyladit nastavení elektroniky,“ řekl Davide Brivio.