vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Ciabatti: Alvara potřebujeme ve WSBK

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Ciabatti: Alvara potřebujeme ve WSBK
13.06.2019
 

Sportovní ředitel italské továrny Ducati prohlásil, že Bautista je potřebný především ve WSBK, kde by bez něj Ducati nevyhrála jediný závod.


Asi jedním z největších témat letošního přestupového kolotoče v královské kubatuře MotoGP bude složení továrního týmu italské Ducati. Jak je dobře známo, zatímco Andrea Dovizioso má platnou smlouvu i na rok 2020, Petrucci podepsal pouze jednoletý kontrakt. 

V médiích proběhla již spousta spekulací nad tím, zda u týmu zůstane Danilo Petrucci nebo jej nahradí Alvaro Bautista či Jack Miller. Je ale pravdou, že po Petrucciho vítězství v Mugellu se varianta Petrucciho odchodu stává méně pravděpodobnou. Nyní v jednom z rozhovorů sportovní ředitel Ducati, pan Paolo Ciabatti, příchod Bautisty téměř vyloučil.

„Ano je pravdou, že by bylo romantické, kdyby Alvaro po jednom roce v šampionátu Mistrovství světa Superbiků získal titul a poté by se vrátil do MotoGP, kde by získal místo v továrním týmu. Musíme ale zůstat realističtí a také myslet na tým v Mistrovství světa Superbiků. Bez Bautisty bychom tam letos žádný závod nevyhráli a na to nesmíme zapomínat,“ řekl Paolo Ciabatti.