vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Ciabatti: Chceme pódium v každém závodě

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Ciabatti: Chceme pódium v každém závodě
22.02.2020
 

Sportovní ředitel italské továrny Ducati vytyčil pro sezonu 2020 jasný cíl - v každém závodě bojovat o pódium.


S blížícím se startem nové sezony se také z jednotlivých týmů ozývají hlasy o tom, jaká očekávání mají pro nadcházející sezonu 2020. Jedním z nich je i tovární Ducati, která má dle slov sportovního ředitele Paola Ciabattiho cíl jasný – bojovat o pódia v každém závodě.

Jak prohlásil Ciabatti v jednom z nedávných rozhovorů, v roce 2020 již Ducati nemůže dopustit, aby měla oblíbené a neoblíbené okruhy, na kterých se jí nedaří. V sezoně 2020 musejí jezdci Ducati jednoznačně v každém závodě bojovat o pódium. 

„Musíme se zlepšit především v ohledu tratí, na kterých se nám nedařilo. Například Sachsenring je jedním z okruhů, kde jsme mívali vždy problémy. Tento okruh svojí charakteristikou vyřadí naši výhodu ve výkonu motoru. Také na Phillip Islandu se často trápíme. Každý motocykl MotoGP má své silné a slabé stránky a charakter motorky se nedá postavit na hlavu. Musíme ale zapracovat na našich slabých stránkách a cíl je jasný – pokud chceme bojovat o titul, musíme v každém závodě bojovat o pódium,“ řekl Paolo Ciabatti