Paddock Blue 2018 racing
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. června do 24. června.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Crutchlow se zastává Lowese

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Crutchlow se zastává Lowese
15.07.2017
 

cal Crutchlow prohlásil, že Sama Lowese narozdíl od Zarca nebo Rinse trápila spousta technických problémů a proto jeho první rok není vůbec snadný.

Na adresu nováčka v letošní sezoně královské kubatury MotoGP – Sama Lowese, se již v první polovině letošního šampionátu snesla spousta kritiky. Jak je dobře známo Lowes zatím nezaznamenal žádné přesvědčivé výsledky a spíše je na jeho kontě řada pádů. I proto je již nyní velmi pravděpodobné, že mu Aprilia smlouvu neprodlouží.
 
Nyní se ale za svého krajana postavil Cal Crutchlow, když prohlásil, že Sam ještě nedostal žádnou reálnou šanci předvést pořádný výsledek. Dle slov Crutchlowa je Sam oproti ostatním nováčkům ve velké nevýhodě, protože Aprilii trápila spousta technických problémů a jezdec tak neměl tolik času si zvykat na novou motorku.
 
„Sam ještě neměl žádnou reálnou šanci. Doposud seděl více v boxu než na motorce. Musel na své motorce řešit spoustu technických problémů, to není jeho vina, ale proto nemohl zaznamenat takový progres, jako ostatní jezdci. Vím, o co Aprilii jde, ale nemůžou Sama srovnávat se Zarcem a Rinsem. Nikdo se nedokáže představit, jaké výsledky by Zarco předváděl, kdybyste jej posadili na tovární Aprilii. Je jasné, že by se pohyboval na zcela jiných pozicích, než je teď. Sam se může zlepšit, ale když sedí na motorce, kde je všechno špatně, nejde to tak rychle a jednoduše jako Zarcovi, který má bezchybnou Yamahu. Sam potřebuje čas a aktuálně nemá smysl jej s někým porovnávat,“ řekl Cal Crutchlow.