Paddock Blue 2018 racing
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 14. ledna do 20. ledna 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

De Angelis: MotoE je budoucností

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ioda racing
De Angelis: MotoE je budoucností
10.02.2018
 

Alex De Angelis prohlásil, že šampionát MotoE je budoucností a pokud přijde nabídka, velmi rád se do tohoto šampionátu v roe 2019 zapojí.

V uplynulém týdnu Dorna prezentovala podobu nového šampionátu MotoE, který bude od roku 2019 zařazen do šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů jako další kubatura. Tentokrát se ovšem bude jednat o kubaturu, v níž budou závodit elektrické motocykly.
 
Názory na tuto budoucnost motocyklového sportu jsou různé, nicméně nyní se ke vzniku tohoto šampionátu vyjádřil závodník Alex De Angelis. Dle slov tohoto jezdce, jenž je aktuálně bez angažmá, se jedná o budoucnost motocyklového sportu a pro něj by tento šampionát byl rovněž motivací k návratu do Mistrovství světa.
 
„Doposud nemám žádný konkrétní plán, ale mám o tento šampionát velký zájem. Celý koncept tohoto šampionátu se mi velmi líbí. Zatím mne nikdo konkrétní neoslovil, ale pokud taková nabídka přijde, určitě ji rád využiji, protože by pro mne byla velká výzva vyzkoušet něco nového. Myslím si, že MotoE je budoucností, je ale samozřejmě velmi těžké teď dělat nějaké hodnocení, když jsem na té motorce ještě nejel. Myslím si ale, že technika se v této oblasti bude nyní velmi rychle vyvíjet,“ řekl Alex De Angelis.