vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Doizioso: 1. pozice zatím nic neznamená

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Doizioso: 1. pozice zatím nic neznamená
25.04.2019
 

Andrea Dovizioso přijíždí do Jerezu na pozici lídra šampionátu, jak ale sám potvrdil, v této fázi sezony to nic neznamená.


Před první evropskou Grand Prix na okruhu Jerez de la Frontera drží pozici průběžného lídra šampionátu italský závodník Andrea Dovizioso. Dovi se sice při poslední Grand Prix v Austinu na pódium neprosadil, ale dokázal opět skórovat slušnou porci mistrovských bodů díky čtvrtému místu.

Jak ale samotný Dovi říká, tato pozice zatím nic neznamená, protože i v loňské sezoně přijíždět zpět do Evropy na pozici lídra šampionátu. I proto Andrea přiznal, že se nyní koncentruje pouze na konkrétní závod, nikoliv na situaci v šampionátu.

„V Americe to na vítězství jednoduše nebylo, na to jsem měl příliš špatnou výchozí pozici na startu. Pódium bylo velmi blízko, ale potřeboval bych o tročku více času. Myslím si, že by ani nebylo potřeba celé kolo, stačilo by mi jednoduše pár stovek metrů navíc. Ze současné pozice v šampionátu si ale nic nedělám. V loňském roce jsme do Jerezu také přijížděli na pozici lídra, nyní opravdu o nice nejde. Za ty roky jsem se naučil žít jednoduše závod za závodem,“ řekl Andrea Dovizioso