Paddock Blue 2018 racing
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 7. ledna do 13. ledna 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Ducati: Aerodynamika pomáhá řešit problémy

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Ducati: Aerodynamika pomáhá řešit problémy
10.02.2018
 

Sportovní ředitel italské továrny Ducati potvrdil, že aerodynamické prvky na kapotážích pomáhají řešit problémy s chováním motocyklu v jistých situacích.

Aerodynamická křidélka byla na konci sezony 2016 zakázána především s ohledem na bezpečnost jezdců při případných pádech. Již v loňské sezoně přišla řada továren s velmi podobným řešením, které bylo implementováno přímo do kapotáží tak, aby splňovalo pravidla.
 
Při letošních prvních testech v malajském Sepangu bylo jasně k vidění, že tento trend stále pokračuje a téměř každá továrna představila své řešení aerodynamika na kapotážích. S tím se opět zvedly diskuze na téma, že by tato problematika mohla být po sezoně 2018 opět více regulována pravidly.
 
Nyní se k tomuto tématu vyjádřil sportovní ředitel továrny Ducati, pan Paolo Ciabatti.
 
„Myslím si, že aerodynamika je v dnešní době důležitá ve všech závodních sériích. Nové kapotáže nám pomáhají řešit některé problémy, které trápí naše jezdce. Je pravdou, že každý jezdec má jiný styl, zatímco některý potřebuje větší tlak na předním kole, jiný méně. Od doby, kdy jsme tyto kapotáže poprvé nasadili, Jorge s nimi odjel všechny závody. Jorge s nimi byl vždy rychlý, Dovi byl rychlý bez nich a měl lepší pocit na motorce se standardními kapotážemi. Všechny továrny investovaly spoustu peněz do vývoje těchto prvků, takže teď bychom potřebovali především stabilní pravidla,“ řekl Paolo Ciabatti.