vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. července do 12. července 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Ezpeleta: Jorge se musí rozhodnout

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Ezpeleta: Jorge se musí rozhodnout
10.11.2019
 

Carmelo Ezpeleta hovořil na téma letošní nevydařené sezony v podání španělského závodníka Jorge Lorenza.


Jorge Lorenzo se v letošní sezoně královské kubatury MotoGP po přestupu k továrnímu týmu Repsol Honda spíše trápil. I proto se objevila řada spekulací, zda Jorge i s ohledem na komplikované zranění zad neukončí po letošní sezoně závodnickou kariéru.

Nyní se k tématu Jorgeho Lorenza vyjádřil i ředitel společnosti Dorna Sports, pan Carmelo Ezpeleta. Dle slov tohoto muže si musí Jorge ujasnit, zda se dokáže vrátit na konkurenceschopnou úroveň, v opačném případě by bylo vhodnější pověsit závodnickou přilbu na pověstný hřebík. 

„Myslím si, že Jorge se musí rozhodnout. Velmi dobře s ním vycházím a mám jej rád i jako jezdce, ale musí se zamyslet nad tím, kam chce svůj život dál směřovat. Pokud je to tak, že jej stále hodně trápí zranění z Barcelony a Assenu, pak nastal čas odejít. Musí se zamyslet nad tím, zda dokáže znovu najít svoji rychlost, kterou jsme u něj znali v minulosti. Já osobně nemám rád, když jezdec, který byl zvyklý vyhrávat, se najednou nachází na devatenácté pozici tabulky šampionátu. Je smutné, něco takového pozorovat,“ řekl Carmelo Ezpeleta.