vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Ezpeleta: Marc zvedá úroveň šampionátu

Text: jnyk, Zdroj: Motorsport Magazin, Foto: Dorna
Ezpeleta: Marc zvedá úroveň šampionátu
08.11.2019
 

Ředitel promotérské společnosti Dorna je přesvědčen o tom, že Marc svými výkony neustále zvedá kvalitu šampionátu MotoGP.


Marc Márquez již několik sezon celkem jasně dominuje společně s továrním týmem Repsol Honda královské kubatuře MotoGP. Zatímco řada fanoušků i médií nadvládu úřadujícího mistra světa kritizuje, nejvyšší představitel promotérské společnosti Dorna Sports, pan Carmelo Ezpeleta, je zcela jiného názoru.

Dle slov Ezpelety je Marc závodící legendou a jeho výkony jsou neuvěřitelné. Právě díky tomu musejí i ostatní závodníci neustále tvrdě pracovat na tom, aby Marca dokázali porazit, což neustále pozvedává celou úroveň v šampionátu MotoGP.

„Marc je legendou, což má pozitivní vliv na celý šampionát. Někteří lidé jsou názoru, že jeho dominance škodí šampionátu, já osobně jsem ale zcela odlišného názoru. Marc nastavuje opravdu vysokou laťku, které musejí dosáhnout i ostatní jezdci, pokud jej chtějí porazit. Já osobně jsem přesvědčen o tom, že kdyby zde nebyl Marc, nebyli by jiní piloti tak silní. Takto vidí, co musejí dělat proto, aby jej porazili. To samozřejmě neustále zvedá úroveň celého šampionátu,“ řekl Carmelo Ezpeleta.