MMB Shop_
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 1. března do 7. března 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Financování GP ČR 2013 z veřejných zdrojů

Tisková zpráva Automotodromu Brno, foto: Ducati
Financování GP ČR 2013 z veřejných zdrojů
15.07.2013
 

Celkem 40 milionů korun z veřejných zdrojů získá Automotodrom Brno na zajištění závodu Grand Prix České republiky 2013 na Masarykově okruhu. Ve srovnání s rokem 2012 dojde k poklesu o 6,5 milionu korun.

 
Dotace 25 milionů Kč Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy poskytne na úhradu zalistovacího poplatku 25 milionů Kč, které budou poukázány prostřednictvím Autoklubu ČR přímo promotérovi šampionátu Dorna SPORTS. Automotodrom Brno čerpá dotaci z MŠMT od roku 2011, kdy činila 20 milionů Kč, v loňském roce stoupla na 26,5 milionů Kč. „Musím velmi poděkovat dnes už bývalému ministru Petru Fialovi, který veřejně deklaroval podporu Grand Prix České republiky a svůj slib beze zbytku dodržel,“ zdůraznila předsedkyně představenstva Automotodromu Brno Ivana Ulmanová. „Původně jsme byli informováni, že obdržíme dotaci ve výši 30 milionů korun, po demisi vlády a odchodu ministra Fialy nám však úředníci ministerstva sdělili, že částka se o pět milionů snížila. Autoklub ČR už peníze obdržel a předpokládáme, že vše proběhne bez problémů a především včas,“ dodala Ulmanová.
 
Smlouva o propagaci 10 milionů Kč   Jihomoravský kraj
Jihomoravský kraj jako jediný z podporujících subjektů zachoval v roce 2013 výši plnění vůči Automotodromu Brno na úrovni roku 2012.  Smlouva o propagaci Jihomoravského kraje zahrnuje plnění ve výši 10 milionů korun. „Jihomoravský kraj i přes dopady hospodářské krize a přes velké výpadky daňových příjmů udržel letos výši podpory motocyklové GP v Brně. Na základě  smlouvy s Automotodromem Brno bude organizátorům uhrazena částka 10 milionů korun za služby spojené s propagací Jihomoravského kraje v rámci této významné sportovní události, která již dávno překročila hranice města a regionu. Propaguje tak dobré jméno České republiky na celém světě a přináší stamiliony do státního rozpočtu. Je proto nutné najít pro velké sportovní akce jako je brněnská velká cena systémovou podporu právě ve státním rozpočtu. Bývalá vláda se totiž k ní totiž chovala více než macešsky,“ konstatoval hejtman Michal Hašek.
„Partnerství s Jihomoravským krajem je pro nás v tuto chvíli nejstabilnější a to je přesně to, co dlouhodobě potřebujeme a budeme v příštích letech potřebovat ještě víc. Čeká nás jednání o prodloužení smlouvy na další ročníky a my se budeme muset rozhodnout, jestli jsme schopni zajištění závodu garantovat. Například holandský Assen, který spolu s Brnem patří k nejtradičnějším okruhům v šampionátu, nyní obnovil smlouvu až do roku 2021. To bychom si my v této chvíli nemohli dovolit,“ podotkla Ivana Ulmanová.
 
Smlouva o propagaci 5 milionů Kč                 Statutární město Brno
O padesát procent poklesl objem plnění smlouvy o propagaci se Statutárním městem Brnem. Návrh smlouvy podléhá schválení Radě města Brna, která by o něm měla hlasovat na nejbližším jednání 17. července. „Nechci přímo mluvit o snížení podpory, protože smlouva s městem Brnem je nastavena jako obchodní kontrakt. O plánovaném snížení objemu plnění jsme věděli už od prosince, kdy byl schválen rozpočet města. Během jara jsme proto s městem vyjednali nové podmínky smlouvy a nižší hodnota plnění se odrazila ve službách, které od nás město Brno čerpá. Jde však jen o zlomek hodnoty, kterou Grand Prix městu Brnu automaticky přináší, ať už mluvíme o reklamě nebo obecně o podnikatelských příležitostech. Chápu, že i město Brno má napjatý rozpočet, ale věřím, že se nám v budoucnu podaří opět vrátit objem plnění na původní úroveň,“ konstatovala Ulmanová.
 
Náklady na zajištění Grand Prix České republiky 2013
Náklady na zajištění závodního víkendu Grand Prix ČR se v letošním roce podle plánu zvýší ze 137 milionů na 138,5 milionu korun. „Za poslední dva roky jsme náklady osekali na úplné minimum a letos už šetříme doslova korunu po koruně. Fakticky tam sice náklady zůstanou na stejné úrovni jako v loňském roce, ale podle smlouvy s promotérem se řádově o jednotky milionů zvedl zalistovací poplatek. Ten nyní činí zhruba polovinu nákladů, jeho přesná výše bude velmi závislá i na kurzu koruny vůči euru. Pohybujeme se v objemech, kdy pro nás oslabení koruny o desetník znamená statisícové ztráty,“ upřesnila Ulmanová.
Zvýšení nákladů by měly alespoň částečně kompenzovat vyšší výnosy ze vstupného a obchodní činnosti. „V první vlně předprodeje jsme po třech letech zvýšili cenu základní vstupenky, i tak se nám podařilo prodej navýšit. V dalších vlnách i v přímém prodeji cena stoupla jen řádově o desetikoruny a pouze odráží zvýšení sazby DPH,“ vysvětlil marketingový a obchodní ředitel Automotodromu Brno Michal Klouda.