vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Folger: Spolupráce s Yamahou končí

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Folger: Spolupráce s Yamahou končí
08.11.2019
 

Německý závodník Jonas Folger oznámil, že Yamaha ukončila další spolupráci v podobě role testovacího jezdce.


Šestadvacetiletý německý závodník Jonas Folger absolvoval v letošní sezoně celkem pět startů v kubatuře Moto2 šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů, kdy pokaždé nahrazoval některého ze zraněných jezdců.

Zároveň Jonas doufal, že s ním prodlouží spolupráci i továrna Yamaha, kde doposud zastával roli oficiálního testovacího jezdce. Jak ale nyní Folger prozradil německým médiím, Yamaha už další spolupráci odmítla a Folger tak zůstává pro rok 2020 zatím bez angažmá.

„Tato špatná zpráva mne hodně překvapila. Měl jsem slovní příslib, že budu i nadále součástí projektu Yamahy v MotoGP. Dokonce jsme již hovořili o testovacím plánu a dalších detailech. Pak ale přišlo náhlé odmítnutí. Dle vyjádření představitelů Yamahy bylo rozhodnuto, že pro svůj testovací program v příští sezoně chtějí naplno využít pouze japonských závodníků. Pro mne je to nyní velmi nepříjemná situace, protože jsem s tímto počítal a odmítal veškeré další nabídky. Zatím nejsem schopen říci, jakým směrem se bude moje další kariéra ubírat,“ řekl Jonas Folger.