vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 3. srpna do 9. srpna 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Haro: Jorge měl problém s elektronikou

Text: jnyk, Zdroj: Motorsrport Magazin, Foto: Repsol media
Haro: Jorge měl problém s elektronikou
25.04.2019
 

V úvodních kolech závodu MotoGP v Austinu potkal Jorge Lorenza problém s elektronikou, který jej připravil hned o několik pozic.


V úvodu Grand Prix na okruhu Circuit of the Americas potkaly španělského závodníka Jorge Lorenza problémy s jeho motocyklem, kdy z něj nedokázal dostat plný výkon. I kvůli tomu v úvodu ztratil hned několik pozic, které postupem času, jakmile začala motorka znovu fungovat, musel dohánět.

Nyní se k tomuto problému vyjádřil pan Oscar Haro, sportovní ředitel týmu LCR Honda, který se o tyto záležitosti stará v rámci celé HRC.

„Jorge měl v Austinu problém s elektronikou, která nepustila motor do plného výkonu. Motor byl po závodě z motocyklu vymontován a podrobně prozkoumán. U Hondy se tak postupuje vždy, důkladně prověřuje i sebemenší problém. Zatím ale přesně nevíme, kde konkrétně v elektronice problém nastal, zároveň ale doufáme, že to do Grand Prix v Jerezu zjistíme. Nejdůležitější je ale fakt, že motorka závod dokončila a motor se nepoškodil, spolehlivost motocyklů je pro nás prioritou,“ řekl Oscar Haro