Paddock Blue 2018 racing
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 3. prosince do 9. prosince.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Iannone: Chci opět vyhrávat

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Suzuki
Iannone: Chci opět vyhrávat
12.01.2018
 

Andrea Iannone přiznal, že má za sebou asi nejtěžší sezonu v kariéře, rozhodně se ale nehodlá vzdávat a chce opět vyhrávat.

Italský závodník Andrea Iannone nezažil v roce 2017 zrovna snadnou sezonu. Po svém přestupu z továrního týmu italské Ducati k Suzuki se především v úvodu sezony opravdu trápil s novou motorkou a výsledkově měl problém se prosadit i do bodované patnáctky. Postupem času se ale Iannonemu podařilo výsledky zlepšit a především závěr sezony již hodnotí mnohem pozitivněji.
 
„Rozhodně nebylo snadné tuto situaci akceptovat, protože to, kde jsem se v posledních dvou letech v MotoGP pohyboval, byly diametrálně odlišné situace. Když jsem byl tovární jezdec Ducati, jezdil jsem stabilně vepředu. Poté jsem přestoupil k Suzuki a vyskytoval jsem se někde okolo osmnáctého místa, což byla rozhodně neočekávaná skutečnost,“ řekl Andrea Iannone.
 
Poté pokračoval slovy: „Byla to pro mne těžká rána, byly zde dny, kdy jsem pomalu nechtěl ani mluvit. Vše bylo černé. Je mi ale teprve 28 let a rozhodně jsem nepřemýšlel o tom, že bych chtěl skončit. Dám do toho vše, protože mým jasným cílem je opět vyhrávat. Abych tohoto cíle ale dosáhl, musím být trpělivý a v každém okamžiku si klást realistické cíle.“