Paddock Blue 2018 racing
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 14. ledna do 20. ledna 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Iannone: Neočekával jsem revoluci

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Suzuki
Iannone: Neočekával jsem revoluci
11.02.2018
 

Andrea Iannone je po prních testech s novou motorkou spokojený a zároveň potvrdil, že rozhodně neočekával velkou revoluci.

Sezona 2017 nebyla z pohledu italského závodníka Andrey Iannoneho v barvách továrního týmu Suzuki rozhodně snadná. V závěru roku se ovšem podařilo udělat změny na motorce a Iannoneho výsledky šly ve finální fázi sezony nahoru. Nyní, po prvních testech v Malajsii, vyhlíží Iannone do roku 2018 optimisticky.
 
Jak Iannone prozradil, nový motocykl je spíše evolucí toho, se kterým dokončil loňskou sezonu ve Valencii. Je zde ale řada oblastí, ve kterých je nová motorka lepší, a i proto si Iannone do roku 2018 věří.
 
„Neočekával jsem, že nová motorka bude revolucí, naším cílem bylo dále zlepšovat oblasti, ke kterým jsme se v závěru sezony 2017 dopracovali. To znamená, že jsme chtěli zlepšit chování motorky v brzdné fázi a nájezdu do zatáček. Jsou tam ještě drobnosti, na kterých potřebujeme zapracovat, ale celkově je nová motorka krokem kupředu. Jdeme krok za krokem, jak to říká japonská filosofie. V letošní sezoně musíme najít cestu zpět na špici, protože tam, jako jezdci továrního týmu patříme,“ řekl Andrea Iannone