Paddock Blue 2018 racing
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 10. prosince do 16. prosince.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Jarvis: Očekávám velký boj o jezdce

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Yamaha
Jarvis: Očekávám velký boj o jezdce
13.01.2018
 

Závodní ředitel japonské továrny Yamaha očekává v průběhu letošní sezony velký boj o nové smlouvy u špičkových jezdců a tím také předhánění v podobě lepších nabídek.

Jak je dobře známo, na konci nadcházející sezony královské kubatury MotoGP vyprší většině předních jezdců aktuální smlouvy a je možné, že se opět spustí jeden velký přestupový kolotoč. Pokud by se tomu stalo, budou jistě velkou roli hrát i peníze, čehož si je dobře vědom závodní ředitel japonské továrny Yamaha, pan Lin Jarvis.
 
Jak Jarvis v jednom z rozhovorů prozradil, má velké obavy z toho, že se finanční boj o špičkové jezdce vymkne kontrole a jezdcům budou pro přestup nabízeny astronomické částky. Jedná se jistě o narážku například na tým rakouské KTM, za jejímiž zády stojí Red Bull, který by velmi rád pomohl do týmu přivést Marca Márqueze.
 
„Situace se v tomto sportu výrazně změnila, již zde nejsou tři továrny týmy, ale je jich zde šest. To samozřejmě znamená, že boj o špičkové jezdce bude mnohem větší, než jsme zažili dříve. Každá z továren chce vyhrávat a aby toho dosáhla, musí mít špičkového jezdce, takže je jasné, že zde bude velký boj. Já osobně mám obavy z toho, aby se finanční nabídky jezdcům nevymknuly kontrole. Je mi jasné, že každý chce vyhrávat, ale měli bychom všichni respektovat nějaký směr, kterým se tento sport bude vyvíjet,“ řekl Lin Jarvis.