MMB-VR46
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. července do 21. července 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Kallio: Návrat ve Valencii nejistý

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: KTM
Kallio: Návrat ve Valencii nejistý
09.09.2018
 

Finský závodník Mika Kallio se stále zotavuje ze zranění, které utrpěl při GP na Sachsenringu, jeho start ve Valencii je zatím nejistý.

Finský závodník Mika Kallio, jenž těžce havaroval při svém startu na divokou kartu v barvách továrního týmu KTM na německém Sachsenringu, podstoupil další operaci zraněné nohy a jeho start ve zbytku letošní sezony je zatím velmi nejistý.
 
Kallio musel kvůli svému zraněné vynechat již několik původně plánovaných startů na divokou kartu, zároveň ale stále nechtěl upustit od nasazení v posledním závodě letošní sezony na okruhu Ricarda Torma ve Valencii.
 
Nyní již Kallio přiznal, že i nad jeho startem ve Valencii začíná s ohledem na nedávnou operaci viset otazník.
 
„Mám za sebou další operaci, která trvala pět hodin, celých sedm hodin jsem byl v narkóze. Nyní mne čekají dva měsíce, kdy budu muset chodit s protektorem kolena. S takovýmto druhem zranění je normální, že musíte být šest měsíců v klidovém režimu, snažím se ale pracovat na tom, aby léčba probíhala rychleji. Moji divokou kartu pro Grand Prix na Aragónu již KTM vyškrtla. Rád bych se vrátil do posledního závodu sezony ve Valencii, ale uvidíme, zda již budu připravený,“ řekl Mika Kallio.