vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 28. září do 4. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Kam bude pokračovat Alex Márquez?

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Marc VDS
Kam bude pokračovat Alex Márquez?
05.09.2019
 

Sezonu 2020 odjede Alex ještě v Moto2, pro rok 2021 vypadá zatím nejpravděpodobněji jeho přesun do týmu LCR Honda.


Již v průběhu letošní letní přestávky proběhla řada spekulací o přestupu Alexe Márqueze do královské kubatury MotoGP, nejdříve byl spojován s týmem Pramac Racing, poté s týmem Petronas, kde by ovšem musel nejdříve ještě jednu sezonu odjet v Moto2. Tuto variantu nakonec zařízla samotná Yamaha, která Márqueze na svůj motocykl nechtěla kvůli tomu, aby Marcovi u Hondy nevynášel informace….

Tím se tedy všechny dveře do MotoGP pro sezonu 2020 uzavřely a Alex se rozhodl prodloužit aktuální smlouvu u týmu Marc VDS Racing. Zde je již ale jisté, že se bude jednat o jeho poslední sezonu v Moto2 a pro rok 2021 bude chtít do MotoGP.

Dle dostupných informací se jako nejpravděpodobnější jeví přestup k Hondě, kde se nacházejí dvě varianty – LCR Honda nebo přímo tovární tým Repsol Honda. V obou případech by se počítalo s přesunem Takaaki Nakagamiho, který by v případě konce Jorge Lorenza mohl postoupit do továrního týmu, v opačném případě by si musel hledat jiné angažmá.

Dle informací zahraničních médií Alexův manažer Emilio Alzamora již počítá se silnou podporou ze strany Repsolu případně pivní značky Estrella Galicia 0,0.