vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 13. července do 19. července 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Lecuona: Obrovské překvapení

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Tech 3
Lecuona: Obrovské překvapení
06.12.2019
 

Iker Lecuona přiznal, že průběh víkendu ve Valencii, kde startoval na divokou kartu, jej opravdu překvapil.


Španělský nováček Iker Lecuona absolvoval ve Valencii svůj debut v královské kubatuře MotoGP, kdy v sedle motocyklu KTM týmu Tech 3 nahrazoval zraněného Miguela Oliveiru. Nyní se tento mladík dostal k hodnocení svého výkonu a sám přiznal, že byl svými výsledky překvapen. 

Lecuona nejdříve podepsal smlouvu s týmem Ajo, aby se udržel i pro sezonu 2020 v Moto2. Poté ale nastal velký přestupový kolotoč spuštěný odchodem Zarca od KTM, což vyústilo v nabídku přestoupit do MotoGP k týmu Tech 3. 

„Podepsal jsem u Aja smlouvu, abych mohl zůstat v Moto2. Pak jsme ale samozřejmě všichni věděli, co se stalo se Zarcem a KTM potřebovala jezdce pro tým Tech 3. V Japonsku mi můj manažer poté řekl, že měl důležité setkání s KTM a tam jsme se poprvé dozvěděli o možnosti přestoupit přímo do MotoGP. Ještě stejný den jsem se setkal s Poncharalem, který se mne zeptal na to samé. Bylo to opravdu obrovské překvapení. S mým víkendem ve Valencii jsem opravdu spokojený, takový průběh jsem skutečně nečekal. Stát na gridu vedle Lorenza bylo opravdu téměř neuvěřitelné. Myslím si, že to byl můj doposud nejlepší víkend,“ řekl Lecuona