vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. července do 12. července 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Lorenzo: Další testy v Japonsku

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Yamaha
Lorenzo: Další testy v Japonsku
14.02.2020
 

Další testovací práce čeká Jorgeho Lorenza v průběhu dubna na japonském okruhu Twin Ring Motegi.


Po úspěšném prvním testu Jorge Lorenza na malajském okruhu Sepang International Circuit měla Yamaha pro Jorgeho naplánované další testy na první dubnový týden v Jerezu. Tohoto testu se ale měla Yamaha účastnit společně s Hondou, která však tento test nakonec zrušila.

Proto se i Yamaha rozhodla od tohoto plánu upustit a nyní Yamaha potvrdila, že Jorgeho další testy se odehrají na okruhu Twin Ring Motegi v Japonsku. I tento test by měl proběhnout v dunu, poté budou následovat další testy v Jerezu, Barceloně a Finsku, kde by měl Jorge startovat i na divokou kartu.

„Chtěl jsem testovat v prvním dubnovém týdnu v Jerezu, ale Honda tento test zrušila, proto jsme se rozhodli jej také zrušit. Nemělo by smysl, abychom tam jezdili sami, trať by měla velmi malý grip – nebyl by vůbec pogumovaná. Z tohoto důvodu bude dalším testem, který Jorge čeká, Motegi v průběhu dubna. Poté se vrátíme do Evropy, kde máme naplánovány testy v Jerezu, Barceloně a Finsku. Pak máme v plánu ještě jeden test v průběhu srna v Misanu,“ řekl Sylvano Galbusera za testovací tým Yamahy.