MMB-VR46
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. července do 21. července 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Lorenzo kritizuje náhradníka Avintie

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Avintia
Lorenzo kritizuje náhradníka Avintie
08.09.2018
 

Jorge Lorenzo stejně jako řada jezdců krizituje pravidla pro angažování náhradních jezdců, kdy Christophe Ponsson ztrácí 5,9 sekundy na špičku MotoGP.

V Grand Prix San Marina nahrazuje zraněného Tito Rabat v barvách týmu Avintia francouzský závodník Christophe Ponsson. Právě na adresu tohoto jezdce se po pátečních trénincích na okruhu Marca Simoncelliho vznesla vlna kritiky, když Ponsson zaostal za špičkou startovního pole MotoGP o celých 5,9 sekundy.
 
Dle řady předních jezdců MotoGP je pohyb o tolik pomalejšího jezdce na závodní trati pro ostatní nebezpečný. Tento názor zastává i španělský závodník Jorge Lorenzo, který řekl, že Dorna by měla změnit pravidla pro angažování náhradních jezdců.
 
„Ponsson jezdí ve španělském superbikovém šampionátu, možná budeme muset změnit pravidla a pro start v MotoGP požadovat nějakou superlicenci, jako například ve Formuli 1. Možností je také povinný test, kde by se takový jezdce mohl adaptovat na motocykl MotoGP. Takto si musel zvykat na spoustu věcí v průběhu pátečních tréninků – pneumatiky, karbonové brzdy i výkon, to je spousta věcí pro náhradních jezdce. V pátek se naštěstí nic nestalo, ale rozdíl v rychlosti je obrovský a pro ostatní je to nebezpečné. Není to ale jeho chyba, musel takovou šanci využít, protože může pomoci jeho kariéře. My bychom ale měli popřemýšlet nad změnou pravidel pro angažování takových jezdců,“ řekl Jorge Lorenzo.