Paddock Blue 2018 racing
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 10. prosince do 16. prosince.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Lorenzo: Márquez jede vždy na plný plyn

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Honda
Lorenzo: Márquez jede vždy na plný plyn
14.01.2018
 

Jorge Lorenzo komentoval jezdecký styl Marca Márqueze, který dle jeho slov jezdí vždy na plný plyn a pádů se rozhodně nebojí.

Styl Marca Márqueze  a především jeho schopnost využít pádů ve svůj prospěch obdivuje řada jezdců královské kubatury, jedním z nich je i jeho krajan Jorge Lorenzo. Jak Jorge prohlásil, Marc neumí jezdit „na půl plynu“, vždy jede absolutně na hraně, což je zároveň jeho největší výhodou.
 
„Marc je zvláštní závodník, je výrazně odlišný od těch ostatních. Jezdí mnohem agresivněji a nemá žádný strach z pádů, i přesto se ale doposud nikdy nějak závažněji nezranil, proto to také neohrozilo jeho sebedůvěru. Marc jede vždy na plný plyn, a to už od prvního tréninku. To stejné dělá, i když trénuje na Supermotu. Každý jezdec má své silné stránky – u Marca je to agresivní styl a žádné obavy z pádů,“ řekl Jorge Lorenzo.
 
Poté pokračoval slovy: „Je ale pravdou, že Marc moc dobře ví, kde riskovat může a kde nikoliv. Po každém tréninku studuje, kde může ještě přidat a kde je již na hraně. Riskuje v bezpečných zatáčkách, takže neriskuje těžké pády. Dle mého názoru je lepší nepadat, ale je pravda, že bez pádů mnohem obtížněji naleznete limit.“