vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. července do 12. července 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Lorenzo: Nenašel jsem motivaci

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Lorenzo: Nenašel jsem motivaci
15.11.2019
 

Jorge Lorenzo přiznal, že hlavním důvodem ukončení jeho kariéry je skutečnost, že se mu nepodařilo najít novou motivaci.


Jorge Lorenzo svým rozhodnutím ukončit kariéru, které učinil před startem poslední Grand Prix sezony 2019, překvapil spoustu motocyklových fanoušků. Paddockem závodního okruhu ve Valencii se následně okamžitě začaly šířit spekulace, proč se zrovna nyní Jorge rozhodl svoji kariéru ukončit. 

To se samotný Jorge pokusil objasnit v jednom z rozhovorů. Jak Lorenzo prozradil, hlavní příčinou byla skutečnost, že se mu již nedařilo najít novou motivaci, což bylo samozřejmě také spojeno s nepříjemným zraněním, které utrpěl v Assenu.

„Po pádu v Assenu se poprvé objevila myšlenka ukončit závodnickou kariéru. Chtěl jsem si ale nechat dostatek času takové rozhodnutí zvážit. S tímto jsem jel i na asijské turné a chtěl jsem zkusit, zda se mi podaří znovu najít motivaci ve chvíli, kdy se budu na motocyklu cítít lépe. Bohužel se to ale nepovedlo. Nenašel jsem žádnou novou motivaci, a proto jsem se po Malajsii rozhodl odejít. Poté jsem se na tomto rozhodnutí dohodl ještě s týmovým šéfem Alberto Puigem,“ řekl Jorge Lorenzo.