Paddock Blue 2018 racing
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. února do 24. února 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Lorenzo od Ducati k Suzuki?

Text: jnyk, Zdroj: Motorsport Magazin, Foto: Ducati
Lorenzo od Ducati k Suzuki?
13.04.2018
 

Dle nejnovějších informací probíhají jednání mezi Jorge Lorenzem a továrním týmem Suzuki, což je jedna z možností, kam by mohl Jorge odejít od Ducati.

Na konci letošní sezony královské kubatury MotoGP vyprší aktuální smlouva Jorge Lorenzovi u továrního týmu Ducati. I když již Ducati dříve avizovala, že by ráda smlouvu s Lorenzem prodloužila, představitelé továrny dodávali, že základním předpokladem pro prodloužení kontraktu je nižší výplata.
 
Nyní se v italských médiích začínají objevovat informace o tom, že Lorenzo vede jednání také s továrním týmem Suzuki, což by byla možná alternativa pro rok 2019.Pokud by tak Lorenzo neuspěl s vyjednáváním u italské továrny, je možné, že by se pro rok 2019 převlékl do modra.
 
Dle italských žurnalistů jsou možnými příčinami těchto jednání dvě skutečnosti. Tou první je fakt, že Lorenzovi se stále nedaří bojovat o vítězství v závodech a často je problémem i prosadit se na pódium. Tou druhou je fakt, že Lorenzo si před GP Argentiny dovolil kritiku vůči svému týmovému kolegovi Doviziosovi, což se představitelům boloňské továrny rovněž nelíbilo.
 
Dá se ovšem očekávat, že u Suzuki by rozhodně Jorge nemohl počítat s větší finanční odměnou, než právě u Ducati.