Paddock Blue 2018 racing
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. října do 21. října.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Lorenzo: Pády na Ducati jsou jiné

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Lorenzo: Pády na Ducati jsou jiné
07.12.2017
 

Jorge Lorenzo v jednom z rozhovorů prozradil, že pády na Ducati mají odlišný charakter, než na jeho předchozím motocyklu Yamaha.

Španělský závodník Jorge Lorenzo se v první polovině letošní sezony královské kubatury MotoGP především soustředil na adaptaci na nový motocykl Ducati, v druhé polovině sezony již začaly přicházet i stabilní povzbudivé výsledky.
 
Když se Jorge ohlížel za letošní sezonou a rovněž řadou pádů, které za řídítky motocyklu Ducati také absolvoval, vidí zde oproti svému předchozímu motocyklu Yamaha výrazné rozdíly. Jak totiž Lorenzo potvrdil pády na Yamaze měly jiný charakter, než pády, které absolvoval na Ducati.
 
„Já moc často nepadá, ale když už na to přijde, jsou ty pády těžké. Nejčastější příčinou jsou highsidery. Je ale pravdou, že pády na Ducati mají jiný charakter, než měly pády na Yamaze. Když padám na Ducati, pak se to často odehraje v první fázi brzdného manévru, tak tomu bylo v Austinu i Valencii. Na Phillip Islandu jsem omylem vyjel na bílou linku na asfaltu. Ducati nabízí velkou stabilitu na brzdách, ale jakmile již předek jednou ztratíte, nedá se to nijak zachránit a je to jasný pád,“ řekl Jorge Lorenzo.