Paddock Blue 2018 racing
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. října do 21. října.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Lüthi: Příští týden odložím hole

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Marc VDS
Lüthi: Příští týden odložím hole
07.12.2017
 

Švýcarský závodník Thomas Lüthi plánuje v příštím týdnu odložit hole a začít naplno pracovat na tréninku zraněné nohy.

Švýcarský závodník Thomas Lüthi bude mít svoji premiéru v královské kubatuře MotoGP náročnější než ostatní nováčci, protože kvůli zranění nohy musel vynechat dva letošní testy ve Valencii a Jerezu. S novým motocyklem Honda se tak tento jezdec začne seznamovat až během lednových testů v Malajsii.
 
Nyní Lüthi komentoval svůj aktuální zdravotní stav, kdy prozradil, že již pomalu odkládá berle a v následujících dnech se začne naplno věnovat rehabilitacím a postupnému tréninku. Jak Thomas potvrdil, udělá maximum pro to, aby byl pro lednové testy v Malajsii co nejlépe připraven.
 
„Můj stav se každým dnem zlepšuje, mým cílem nyní je, abych příští týden již odložil hole a mohl chodit samostatně. Jen tak budu moci začít pracovat na obnově svalstva na zraněné levé noze. V minulém týdnu jsem mohl nohu zatěžovat 15 kilogramy, tento týden již mohu 30. Jsou zde jasně znatelné pokroky. Musím si ale zároveň stále dávat pozor, protože nemohu zatěžovat kotník celou vahou těla, to by mohlo mít špatné následky. Jak říkali doktoři, k plnému uzdravení je potřeba šest až osm týdnů. V každém případě chci být co nejlépe připravený na lednové testy v Malajsii,“ řekl Thomas Lüthi.