MMB-Vánoce 2019a
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 2. prosince do 8. prosince 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Marc: koncentruji se na celou sezónu

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Marc: koncentruji se na celou sezónu
20.07.2019
 

Marc Márquez je přesvědčen o tom, že klíčem k úspěchu je koncentrovat se na celou sezónu.


Marc Márquez odcházel na letošní letní přestávku po svém jubilejním desátém vítězství na německém Sachsenringu, kde ani letos nenašel svého přemožitele. Před starte druhé poloviny sezony již vše nasvědčuje tomu, že jediným soupeřem v boji o titul může být Marcovi on sám.

Pokud Marc nevyrobí žádné zbytečné chyby, má velmi dobře nakročeno k zisku dalšího mistrovského titulu. Jak tento muž nyní v jednom z rozhovorů prozradil, jeho hlavním klíčem k úspěchu je maximální koncentrace především na stav šampionát.

„Zatím se moje kariéra vyvíjí velmi dobře, od roku 2010 jsem ztratil jen dva tituly. První v roce 2011 se Stefanem Bradlem a ten druhý v roce 2017 s Jorge Lorenzem. Důležité je, že se vždy soustředím na celý šampionát, nikoliv na samotné závody. Vždy se koncetruji na vývoj šampionátu a snažím se minimalizovat rizika. To je správná metoda, jak dát maximum do své práce a být co nejlépe připravený. Myslím si, že právě díky tomu se mi daří bojovat o vítězství v závodech i tituly. Díky tomu jsem také neustále ve formě,“ řekl Marc Márquez.