MMB-VR46
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 17. června do 23. června 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Márquez: Náhradníci by měli testovat

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Márquez: Náhradníci by měli testovat
21.09.2018
 

Marc Márquez navrhuje, aby všichni náhradní jezdci v MotoGP museli před nastoupením do závodního víkendu testovat motocykl královské kubatury.

Na čtvrteční tiskové konferenci v podvečer Grand Prix na španělském okruhu Motorland Aragón byli opět velkým tématem náhradníci za zraněné jezdce královské kubatury a kritéria pro to, aby mohli do MotoGP vstoupit.
 
Hlavní příčinou této debaty bylo vystoupení Ponssona v barvách týmu Avintia Racing v předcházející Grand Prix na okruhu Marca Simoncelliho v italském Misanu, kterého řada jezdců kritizovala, že je pomalý a na trati překáží. Nyní zraněného Rabata nahrazuje španělský superbiker Jordi Torres.
 
Jak řekla řada jezdců včetně Marca Márqueze, měli by náhradníci být povinni splnit limit 107% nejrychlejšího času.
 
„Nyní je to podobná situace jako v Misanu, ale je pravdou, že Jordi jezdí ve WSBK a má mnohem více zkušeností, díky tomu by mohl být rychlejší. Jeho debut se v MotoGP ale také odehraje v průběhu závodního víkendu, což není pro nikoho snadné. V průběhu závodního víkendu totiž nemáte dostatek času, abyste se adaptovali všem věcem, které jsou na strojích v MotoGP specifické. První tréninky pro něj nebudou rozhodně snadné. Je ale pravdou, že pro každého by bylo lepší, kdyby tito jezdci mohli před naskočením do závodního víkendu testovat,“ řekl Marc Márquez