MMB-VR46
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 17. června do 23. června 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Michelin: Vysoké teploty nás zaskočily

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Michelin: Vysoké teploty nás zaskočily
07.10.2018
 

Manažer závodních aktivit Michelinu v MotoGP přiznal, že je vysoké teploty, které v Buriramu panují, zaskočily.

Spoustu jezdců i týmů překvapilo v rámci Grand Prix Thajska extrémně teplé počasí, kdy teploty asfaltu dosahovaly až 65 stupňů. Stejnou skutečnosti potvrdil i manažer závodních aktivit Michelinu v MotoGP, pan Pierro Taramasso.
 
Jak tento muž prozradil, Michelin očekával, že na okruhu Chang budou v tomto ročním období panovat výrazně nižší teploty a tomu také přizpůsobil výběr pneumatik, které do Thajska dovezl. Jak Taramasso potvrdil, kdyby pneumatik vybíral Michelin nyní, učinil by jinou volbu.
 
„Kdybychom se nyní rozhodovali, jaké pneumatiky do Thajska vzít, udělali bychom jinou volbu. Výběr pneumatik, které jsme sem do Buriramu dovezli, jsme dělali již před začátkem sezony. Když jsme se dívali na informace o počasí v této lokalitě v říjnu, vše naznačovalo mnohem nižší teploty. Je zde nyní období dešťů, takže by mělo být menší teplo, proto jsme vybrali měkkou a střední směs pneumatik, která je určena pro nižší teploty. Pro vysoké teploty jsme sem dovezli jen tvrdou gumu. To nyní bohužel vede k tomu, že úroveň gripu je mnohem nižší. Kdybychom to věděli, vzali bychom jiné pneumatiky,“ řekl Pierro Taramasso.