Paddock Blue 2018 racing
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. června do 24. června.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Nahradí Rossiho van der Mark?

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Petr Štola
Nahradí Rossiho van der Mark?
10.09.2017
 

Dle nejnovějších informací je nejpravděpodobnějším náhradníkem za Valentina Rossiho na Motorland Aragón holandský závodník Michael van der Mark.

Závodní ředitel továrny Yamaha, pan Lin Jarvis, v rámci Grand Prix v italském MIsanu promluvil i na téma zraněného Valentina Rossiho. Jak Lin Jarvis potvrdil, Yamaha sice má připraven záložní plán, kdy by Rossi nenastoupil do následujícího závodu na okruhu Motorlan Aragón, zatím ale Rossiho účast zcela neodepisuje.
 
Zatím se jeví jako nejpravděpodobnější náhradník pro závodní víkend na Aragónu superbikový jezdec Yamahy – Michael van der Mark. Zároveň ale Jarvis potvrdil, že by raději měl v boji o mistrovský titul dva jezdce, než když budou všechny síly koncentrovány pouze na Vinalese.
 
„Nevidím v tom, že máme v boji o titul jen jednoho jezdce, žádnou výhodu. Vždycky je lepší mít v boji dva jezdce. Když se podíváme například na Hondu, kdyby měl Márquez nějaký výpadek, je Honda ihned ze hry venku. Proto jsem spokojenější, když o titul bojují dva jezdci z našeho týmu. Ještě počkáme na další vývoj rekonvalescence Valentina, ale pro případ, že by na Aragónu nejel, máme v záloze Michaela van der Marka,“ řekl Lin Jarvis.