Paddock Blue 2018 racing
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 11. června do 17. června.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Oficiálně – vd Mark za Rossiho

Foto: Petr Štola
Oficiálně – vd Mark za Rossiho
11.09.2017
 

Jak jsme vás již o víkendu informovali, náhradníkem za Valentina Rossiho se stal nizozemský jezdec Michael van der Mark.

 
Oficiální jezdec superbikového týmu Yamaha WorldSBK, nizozemský závodník Michael van der Mark, nahradí v závodě MotoGP na okruhu MotorLand Aragón italského multišampióna Valentina Rossiho. Mladý holandský závodník vtrhne do závodního víkendu bez jakéhokoliv předchozího seznámení se strojem královské kategorie. Paddock Grand Prix pro něj není žádnou neznámou destinací. Již v roce 2010 startoval sedmkrát v závodech GP125cc, o rok později pak s divokou kartou nastoupil do závodu Moto2 v Assenu. Stejně tak okruh Motorland Aragon je pro něj místem, kde již absolvoval sedm závodních víkendů.
 
MICHAEL VAN DER MARK
„Jsem nadšený, že dostanu v závodě MotoGP v Aragonu příležitost jezdit na Yamaze YZR-M1. Nikdy jsem ještě nejel na motocyklu MotoGP, takže to bude pro mne úplně nový zážitek. Jsem velmi dychtivý poznat, jak se bude jezdit na takovém stroji. Uvědomuji si, že bez předchozího testování nebude snadné vrhnout se přímo do oficiálního tréninku. Jsem však Yamaze velmi vděčný za tuto příležitost. Jsem si jist, že to bude skvělá zkušenost.“