vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Oliveira: Na KTM musíte jet agresivně

Text: jnyk, Zdroj: MotoGP.com
Oliveira: Na KTM musíte jet agresivně
25.04.2019
 

Portugalský závodník Miguel Oliveira přiznal, že motocykl KTM vyžaduje především agresivní jezdecký styl.


Nováček Miguel Olivera dokázal i při Grand Prix v Texasu zajet opět bodované umístění a dokázal tak výsledkově výrazně překonat svého týmového kolegu Hafizhe Syahrina. Jak nyní Olivera v jednom z rozhovorů přiznal, motocykl KTM vyžaduje hodně agresivní jezdecký styl. 

Zároveň si Olivera myslí, že pro něj je největší výhodou skutečnost, kdy nemá žádnou předchozí zkušenost s jiným motocyklem MotoGP, a právě díky tomu se dokázal tak rychle přizpůsobit potřebám KTM.

„Já osobně si myslím, že mojí velkou výhodou je právě skutečnost, že nemám žádnou předchozí zkušenost s motocyklem MotoGP. Nikdy jsem nevyzkoušel jinou motorku než právě KTM. I proto v mém případě jde pouze o to, napasovat se na motorku. Pro Johanna to je mnohem těžší, protože byl v minulých letech zvyklý jezdit na jiné technice, která potřebovala jiný jezdecký styl. Oproti tomu Pol se již za tři roky v sedle KTM dokázal adaptovat. Dle mého názoru musíte na KTM jet agresivně, této motorce sedí styl jako má například Márquez nebo Pol. Když se podíváte, jak po brzdách skládají motorku do zatáček, není to rozhodně čistá práce,“ řekl Miguel Oliveira.