vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Pierer: Zarco je velké zklamání

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Pierer: Zarco je velké zklamání
10.05.2019
 

Generální ředitel KTM prohlásil, že výkony Johanna Zarca v dosavadním průběhu letošní sezony jsou pro něj jedním velkým zklamáním.


Od angažování Johanna Zarca měla rakouská továrna KTM před letošní sezonou velká očekávání. Jak ale nyní po Grand Prix Španělska na okruhu v Jerezu přiznal generální ředitel KTM, pan Stefan Pierer, zatím je to spíše jedno velké zklamání.

U KTM ale dobře ví, že adaptace z Yamahy na motocykl se čtyřválcovým motorem do V je pro každého jezdce velmi komplikovaná. Zároveň ale Pierer dodává, že již nyní je jasné, že adaptace Zarca bude trvat mnohem déle, než se původně očekávalo.

„Zatím jsou pro mne výkony Johanna jedním velkým zklamáním. Opravdu mne to mrzí, protože jsme jej angažovali jako silného jezdce, který by se s Polem společně předháněl a podpořil by týmovou rivalitu. Nyní je to ale přesně opačný případ. Zarco ukončil spolupráci se svým manažerem, ale tento příběh je již dobře známý. Je ale pravdou, že když nemá špičkový sportovec pod kontrolou své okolí, je to problém,“ řekl Stefan Pierer.