Závody u nás i v zahraničí v období od 22. července do 28. července 2019.

Pozávodní MotoGP test – Catalunya

17.06.2019

Na okruhu Catalunya proběhl dnes pozávodní jednodenní test kategorie MotoGP.

Na okruhu Catalunya proběhl jednodenní test kategorie MotoGP. Na dráze byli všichni permanentní piloti, kromě zraněného Aleixe Espargara. S nimi na vývoji motocyklů pracovalo několik testovacích jezdců, včetně Daniho Pedrosy. Nejrychlejší čas zajel tovární pilot Yamahy, Maverick Vinales, který test zakončil časem 1:38,967, jež dosáhl ve svém závěrečném, 98. kole. Také na druhé pozici byl jezdec s motocyklem Yamaha, a sice člen satelitní formace Petronas SRT, Franco Morbidelli, jež byl o pouhých 0,047 sekundy pomalejší. Třetím nejrychlejším byl poté vítěz včerejšího závodu, Marc Marquez, a to před čtvrtým Alexem Rinsem a pátým Fabio Quartararem. Náš Karel Abraham zajel čas 1:41,100 a skončil na „svém“ 21. místě.