Paddock Blue 2018 racing
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 14. ledna do 20. ledna 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Randy Mamola vstoupí mezi MotoGP legendy

Foto: motogp.com
Randy Mamola vstoupí mezi MotoGP legendy
12.02.2018
 

V rámci Americas GP, v texaském Austinu, vstoupí Randy Mamola do síně slávy královské kategorie MotoGP.

 
MotoGP Legends Hall of Fame – Síň slávy MotoGP legend, se rozroste o dalšího ikonického jezdce minulosti – Američana Randy Mamulu. Ten bude mezi legendární jezdce uveden v texaském Austinu, kde se pojede dnes již tradiční Americas Grand Prix.
 
Randy Mamola vstoupil do Grand Prix v roce 1979 a hned ve svém prvním roce dokázal získat pódium v kategorii 250cc a 500cc. V následující sezoně získal Američan pro Suzuki první své dvě vítězství v kategorii 500cc a několik dalších pódií. Během své kariéry kromě Suzuki jezdil se stroji Honda, Yamaha a Cagiva. Když v roce 1992 končil kariéru, tak měl na svém kontě celkem 13 vítězství a 57 pódiových úspěchů.
 
„Nečekal jsem to, ale je to příjemné překvapení,“ říká Randy Mamola na svou nominaci do síně slávy. „Když jsem to řekl své ženě a synovi, tam mi obrovsky gratulovali, ale pak mi řekli ' Ah ne musíme žít s legendou.' MotoGP je můj život. Jsem v paddocku již 39 let. Viděl jsem spoustu věcí od doby, kdy jsem byl v 19 letech v paddocku poprvé. Je to čest a výsada, být zařazen do takové skupiny jezdců. Jsem také nadšený, že to bude v Texasu s rodinou a přáteli.“
 
Mamola se připojí na dlouhý seznam jezdců, kteří se stali legendami MotoGP, jako Giacomo Agostini, Mick Doohan, Geoff Duke, Wayne Gardner, Mike Hailwood, Daijiro Kato, Eddie Lawson, Anton Mang, Angel Nieto, Wayne Rainey, Phil Read, Jim Redman, Kenny Roberts, Jarno Saarinen, Kevin Schwantz, Barry Sheene, Marco Simoncelli, Freddie Spencer, Casey Stoner, John Surtees, Carlo Ubbiali, Alex Crivillé, Franco Uncini, Marco Lucchinelli a naposledy Nicky Hayden.