Yamaha
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Redding: Jezdit v MotoGP na chvostu nechci

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Redding: Jezdit v MotoGP na chvostu nechci
15.02.2020
 

Scott Redding prohlásil, že raději než bojovat v MotoGP o patnáctá místa, bude v nižších šampionátech bojovat o vítězství.


Britský závodník Scott Redding působil řadu let v šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů, několik sezon strávil i v královské kubatuře MotoGP. Poté přišel přestup do britského superbikového šampionátu BSB a pro sezonu 2020 se Redding přesouvá do WSBK.

Jak tento jezdec přiznal, raději je v nižších šampionátech, kde má konkurenceschopnou techniku a může vyhrávat závody, než pouze „kroužit“ v MotoGP někde na chvostu bez jakékoliv šance na boj o pódiová umístění.

„Já nezávodním proto, abych vydělával spoustu peněz a mohl si kupovat spoustu věcí. Závodím proto, abych mohl vyhrávat závody. Když nemůžu vyhrávat, je to pro mne velmi špatná situace. Nejhorší na tom je, když víte, že máte na to, abyste vyhrávali závody, ale nemáte k tomu potřebnou techniku. MotoGP je velmi náročná kategorie, ale já vím, že se správnou technikou bych měl na to, abych dojížděl v první pětce. Je to těžké si neustále namlouvat, že to jde, jednou vám prostě dojde, že takovou motorku nedostanete. A abych riskoval svůj život kvůli tomu, jestli dojedu patnáctý nebo sedmnáctý, to mne nebaví,“ řekl Scott Redding