vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 3. srpna do 9. srpna 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Rins: Udělali jsme velký pokrok

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Suzuki
Rins: Udělali jsme velký pokrok
06.09.2019
 

Vítěz posledního závodu v Silverstone chválí obrovský pokrok, který japonská továrna Suzuki v posledních letech zaznamenala.


Španělský závodník Alex Rins dosáhl v letošní sezoně královské kubatury MotoGP již dvou vítězství a po těchto výkonech má jasno o tom, že Suzuki dosáhla potřebné konkurenceschopnosti ve srovnání s ostatními továrnami.

Zároveň ale Alex dodává, že továrna rozhodně nemůže usnout na vavřínech, protože i konkurenční továrny ve vývoji neustále pokračují dál.

„Vítězství jasně znamená, že je naše motorka konkurenceschopná. Rozhodně ale nemůžeme zaspat a musíme dále pracovat a zlepšovat se, abychom se dostali na tu nejvyšší možnou úroveň. Když se podívám do minulosti, Suzuki se v roce 2015 vrátila do MotoGP a v té chvíli měla Honda, Yamaha i Ducati výrazný náskok. Nyní máme velmi dobrý základ a konkurenceschopnou motorku. Již jsem byl třikrát na pódiu a často jsem dojížděl na čtvrtých místech. Mým cílem je ve zbývajících letošních závodech vždy bojovat o Top 3,“ řekl Alex Rins.