KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 17. do 23. února 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Risse: Dani nám hodně pomáhá

Text: jnyk, Zdroj: Crash.net, Foto: KTM
Risse: Dani nám hodně pomáhá
18.08.2019
 

Technický ředitel rakouské továrny KTM ocenil velký přínos testovací práce Daniho Pedrosy při vývoji motocyklu pro sezonu 2020.


Dle aktuálních informací španělský závodník Dani Pedrosa odmítl nabídku KTM vrátit se do MotoGP, kde by mohl nahradit odcházejícího Johanna Zarca, ale jeho prioritou zůstává testovací práce pro rakouskou továrnu.

Jak potvrdil také technický ředitel rakouské továrny, pan Sebastian Risse, Daniho přínos v dosavadní testovací práci je obrovský. Oproti ostatním testovacím jezdcům dle jeho slov dokáže Dani dávat opravdu přesné poznatky v oblasti vývoje motoru.

„Daniho zpětná vazba je pro náš vývoj opravdu velmi užitečná. Především v oblasti motoru a elektroniky, tam má Dani mnohem více zkušeností než naši současní jezdci v MotoGP a také testovací jezdec Mika Kallio. Ne každý jezdec cítí pokrok tam, kde ho cítí Dani, ale když pak celý nový balíček dáme jezdcům v MotoGP, hodnotí to jako krk kupředu. Motocykl pro rok 2020 bude z velké části také výsledkem práce Daniho,“ řekl Sebastian Risse.