vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 3. srpna do 9. srpna 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Rivola: Byla by to pro nás velká ztráta

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Aprilia
Rivola: Byla by to pro nás velká ztráta
09.01.2020
 

Manažer továrního týmu Aprilia přiznal, že kdyby byl Iannone kvůli dopingu odstaven, byla by to velká ztráta pro celý tým Aprilie.


U továrního týmu Aprilia zatím stále čekají na výsledky testů B vzorků u Andrey Iannoneho, kdy v případě, že tyto vzorky potvrdí přítomnost zakázaných látek, bude Iannone odstaven na nějakou dobu z veškerých závodních aktivit.

Tato situace by byla pro celý tým Aprilie opravdu nepříjemná, protože by musela hledat náhradníka nebo sáhnout po testovacím jezdci Bradley Smithovi. Nyní o celé této záležitosti hovořil manažer týmu pan Massimo Rivola.

„Je to pro nás opravdu nepříjemná záležitost, ale Iannoneho podporujeme a nikdy jsme o něm nepochybovali. Pokud udělal chybu, bude za ni ale muset nést následky. Bohužel nám oznámení této skutečnosti pokazilo vánoční týmovou večeři a doufám, že nám nezničí i celou nadcházející sezonu. Andrea přinesl týmu hodně a kdyby nemohl závodit, byla by to pro nás velká ztráta. Pomohl nám porozumět tomu, co nefunguje a jak postavit motorku, která bude rychlá i na závodní vzdálenost. Andrea byl pět týdnů v Asii, kde samozřejmě jedl hodně masa a víme, jak to kolikrát v Asii s masem funguje. Zároveň také tvrdě trénoval po svém zranění ramene, tady bych viděl jediné možné příčiny, opačné důvody by mne opravdu překvapily,“ řekl Massimo Rivola