vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Rivola: První dojmy jsou pozitivní

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Aprilia
Rivola: První dojmy jsou pozitivní
20.02.2020
 

Závodní ředitel továrny Aprilia se velmi pozitivně vyjádřil k výsledkům prvních testů a také výkonům nové motorky.


Tovární tým italské Aprilie při letošních premiérových testech v malajském Sepangu měl zároveň vůbec první příležitost otestovat novou motocyklu, kterou továrna v průběhu celé zimy usilovně vyvíjela.

Jak po těchto testech prozradil závodní ředitel Aprilie, pan Massimo Rivola, z nového motocyklu má velmi dobrý pocit, což mu potvrdili po těchto testech i oba jezdci, kteří v Malajsii testovali. Zároveň si je ale Rivola dobře vědom toho, že je před jeho týmem ještě dlouhá a náročná cesta.

„Abych byl upřímný, vyjádření Aleixe byly mnohem lepší, než jsem sám před těmito testy očekával. Já osobně jsem v tom samozřejmě celou zimu doufal, ale dokud motorka nevyjede na závodní trať, není nic jistého. Měli jsme pozitivní očekávání, která se nyní naplnila. Nyní jsem zvědavý na další testy v Kataru, což je trať, na které se nám v minulosti dařilo. V loňském roce jsme tam na první místo ztratili 9 sekund, třeba to v letošním roce bude jen 5, uvidíme. Samozřejmě máme vůči ostatním ztrátu, teprve v květnu jsme se rozhodli, že změníme koncepci motoru ze 72 stupňů na 90,“ řekl Massimo Rivola.