Paddock Blue 2018 racing
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. listopadu do 18. listopadu.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Rossi – Monza jako Phillip Island

Foto: twitter.com, zdroj: gpone.com
Rossi – Monza jako Phillip Island
06.12.2017
 

Valentino Rossi přirovnává vítězství v letošní Monza Rally Show k vítězství v závodě MotoGP na Phillip Islandu v roce 2003.

 
Ital Valentino Rossi pošesté v kariéře zvítězil v závodě Monza Rally Show, přestože cesta za vítězstvím byla ztížená desetisekundovou penalizací za porušení minimální váhy automobilu.
 
„Myslím, že to byla obyčejná chyba ze strany týmu, který udělal chybu tím, že vážil auto s rampou pro přídavná světa. Zpočátku jsem tomu nemohl uvěřit, ale musel jsem to přijmout,“ vysvětluje Valentino Rossi na stránkách gpone.com důvod penalizace a hned situaci porovnává s jiným jeho trestem v závodní kariéře. „Toto vítězství mi hodně připomíná Phillip Island v roce 2003. Tehdy jsem dostal penalizaci 10 sekund, když jsem předjížděl pod žlutou vlajkou, ale byl jsem schopen vyhrát závod.“
 
Vedle tématu rally a letošního MotoGP, se v článku na serveru gpone.com objevila i otázka na případný Rossiho odchod do závodního důchodu, když Rossi okomentoval otázku „Alby Tebaldi, Rossiho pravá ruka, prohlásil, že si nemůže představit MotoGP bez čísla 46. Někteří dokonce tvrdí, že Mistrovství světa bez Valentina bude jako Mistrovství světa ve fotbale bez Itálie. „Toto srovnání se mi líbí, pokusím se ještě chvíli pokračovat,“ říká Valentino Rossi.