MMB-VR46
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 17. června do 23. června 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Rossi: Marc může pokořit mé rekordy

Text: jnyk, Zdroj: Motorsport Magazin
Rossi: Marc může pokořit mé rekordy
12.10.2018
 

Devítinásobný mistr světa Valentino Rossi je smířený s tím, že Marc Márquez má velmi dobře našlápnuto k tomu, aby pokořil jeho dosavadní rekordy.

Italský závodník Valentino Rossi drží řadu rekordů v královské kubatuře MotoGP včetně toho s devíti mistrovskými tituly na kontě. Dá se ale očekávat, že velmi dobře rozjetý Marc Márquez má vysokou šanci, že některé z Rossiho titulů může překonat.
 
Zatímco devětatřicetiletý Rossi má na kontě 9 mistrovských titulů, pětadvacetiletý Márquez velmi pravděpodobně již v Motegi oslaví svůj pátý titul, čímž se opět o krůček přiblíží pomyslné metě Valentina Rossiho.
 
Jak ale samotný Rossi říká, z těchto rekordů si nedělá těžkou hlavou, mnohem důležitější je pro něj průběh jeho kariéry.
 
„Máte pravdu, když se podíváme na čísla, Márquez může moje rekordy pokořit. Ale rozhodně si z toho nedělám starosti. Musím se soustředit především na moji kariéru a s tou jsem spokojený. Vyhrál jsem spoustu závodů, ale je pravdou, že jsem jich samozřejmě mohl vyhrát ještě více. Stejně tak jsem mohl vyhrát více titulů. Asi nejvíce lituji roku 2006, kdy jsem titul prohrál kvůli mé vlastní chybě,“ řekl Valentino Rossi.