Paddock Blue 2018 racing
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 8. října do 14. října.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Rossi: Motorka 2016 bude základem pro 2018

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Yamaha
Rossi: Motorka 2016 bude základem pro 2018
02.12.2017
 

Italský závodník Valentino Rossi v jednom z rozhovorů promluvil na téma připravované motorky pro příšítí sezonu šampionátu MS motocyklů.

Italský závodník Valentino Rossi se v jednom z nedávných rozhovorů ohlédl za letošní sezonou a zároveň prozradil několik informací týkajících se vývoje motocyklu Yamaha pro sezonu 2018. Jak Rossi přiznal, motocykl 2018 nebude žádnou velkou revolucí, ale bude se jednat o základ motorky z roku 2016, na které se bude dále pracovat.
 
Valentino společně se svým týmovým kolegou Maverickem Vinalesem vyrazili ještě v závěru listopadu k privátnímu testu Yamahy na malajském okruhu Sepang, kde pracovali s podvozkem z roku 2016 a oba jezdci v závěru přiznali, že letošní motorka byla horší, než základ podvozku z roku 2016.
 
 
„Během tohoto testu jsme zkoušeli motorku s podvozkem z roku 2016 a nakonec jsme došli k závěru, že tento podvozek je lepší, než letošní motorka. Uvidíme, jaká bude motorka pro 2016, ale určitě bude zajímavé, když bude vycházet ze základu stroje ze sezony 2016. Letos byl hlavní problém v tom, že Vinales byl na nové motorce ze začátku rychlý, takže jsem si myslel, že je chyba ve mně. V závěru sezony jsme ale již měli problémy oba. Letošní motorka měla problém především s gripem, kdy jsme se trápili i za vyšších teplot,“ řekl Valentino Rossi.