vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. července do 12. července 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Rossi: Odchází velký závodník

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Rossi: Odchází velký závodník
15.11.2019
 

Valentino Rossi prohlásil, že v podobě Jorgeho Lorenza odchází jeden z nejvýznamnějších závodníků novodobé éry MotoGP.


Jorge Lorenzo bezpochyby patří mezi nevýznamnější jezdce novodobé éry královské kubatury MotoGP. Toho si je vědom i devítinásobný mistr světa a Jorgeho bývalý kolega Valentino Rossi, který v rámci Grand Prix Valencie okomentoval i Lorenzovo náhlé ukončení kariéry.

Jak Valentino prohlásil, Jorge je jedním z nejdůležitějších jmen novodobé čtyřtaktní éry šampionátu MotoGP. Zároveň Valentino zavzpomínal na společné sezony v barvách továrního týmu Yamaha, kdy s Jorgem svedl řadu tvrdých a vyrovnaných soubojů.

„Jorge je určitě jedním z nejvýznamnějších jezdců novodobé éry MotoGP. Myslím si, že s jeho odchodem ztratí tento sport jednu důležitou část. Je to velký šampion a často mne udivoval svojí rychlostí a koncentrací. Od prvního okamžiku, kdy přišel do MotoGP, byl velmi rychlý. To bylo v roce 2008, je to více již než deset let. Dlouho jsme také sdíleli jeden box a je pravdou, že byl jedním z mých největších rivalů za celou kariéru. Společně jsme zajeli některé z mých nejlepších soubojů v kariéře. Je škoda, že končí, popřál bych mu spoustu štěstí do budoucna,“ řekl Valentino Rossi.