vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Rossi: Petronas nebude snadné porážet

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Rossi: Petronas nebude snadné porážet
10.05.2019
 

Valentino Rossi přiznal, že jezdce na motocyklech satelitního týmu Petronas nebude rozhodně snadné porážet.


Při Grand Prix v Jerezu po celý víkend výsledkově nad továrními Yamahami výrazně převyšovaly motocykly satelitního týmu Petronas Yamaha s jezdci Fabiem Quartararem a Francem Morbidellim. K této skutečnosti se nyní vyjádřil i jezdec továrního týmu Yamaha – Valentino Rossi.

Dle slov Valentina tato situace není velkým překvapením, protože jezdci týmu Petronas mají téměř totožnou techniku jako právě tovární tým Yamahy. Zároveň Rossi dodává, že právě Quartararovi a Morbidellimu se podařilo najít dobré nastavení a motorka jim jednoduše sedla, zatímco jezdci továrního týmu měli problémy.

„V posledních dvou letech se často stávalo, že jezdci satelitního týmu Yamahy byli před těmi továrními, a to především kvůli tomu, že Zarco například jezdil na rok staré motorce a my t továrním týmu testovali nové díly, které nefungovaly zrovna dle našich představ. Nyní jsou naše tovární motorky a ty u Petronasu téměř totožné. Řekl bych, že v Jerezu dělal rozdíly hlavně lidský faktor. Quartararo jezdil perfektně a byl opravdu rychlý, jsem přesvědčen o tom, že kdyby ho nepotkal technický problém, byl by v závodě druhý nebo třetí. Myslím si, že jej nebude snadné v budoucnu porazit. Je ale pravdou, že čtyři stejné motocykly jsou výhodou pro nás všechny, protože díky tomu může efektivněji probíhat vývoj,“ řekl Valentino Rossi