Paddock Blue 2018 racing
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. listopadu do 18. listopadu.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Rozhovor s Takaaki Nakagami

Foto: LCR Honda IDEMITSU Team
Rozhovor s Takaaki Nakagami
06.12.2017
 

Jedním ze tří nováčků královské kategorie MotoGP bude v roce 2018 Japonec Takaaki Nakagami.

 
Prosím, řekni nám o tvé vášni pro závodění (kdy to začalo, tvůj první motocykl a první kroky, jako budoucí profesionální jezdec)?
Všechno to začalo, když mi byli 4 roky a nic se zatím nezměnilo. Myslím, že jsem okamžitě pochopil, že se chci jednoho dne stát profesionálním závodníkem. Mou prioritou je užívání si závodů, a když přijde dobrý výsledek, jsem velmi šťastný pro můj tým. Když vidím, že se můj tým usmívá a slaví dobré závody, je to pro mne úžasný pocit.
 
Proč závodíš s číslem 30? Máš nějaký zvláštní důvod?
Když mi bylo 14 let (2006), závodil jsem ve španělském šampionátu v MotoGP Academy, kterou řídil Alberto Puig a on pro mne vybral číslo 30. Líbilo se mi a rozhodl jsem se, že si v budoucnu toto číslo ponechám.
 
Jakmile si přijel do Evropy, začala tvá profesionální kariéra. Co se ti v Evropě nejvíce líbí? Jídlo? Kultura? Dívky?
Upřímně, v Evropě se mi líbí všechno. Vynikající jídlo, zajímavá kultura, krásné dívky (se smíchem) Ale v tuto chvíli je mou oblíbenou záležitostí jídlo.
 
Po několika sezonách v menších třídách, jaký máš pocit, že pojedeš s Hondou šampionát MotoGP?
Absolutně fantastický Je to sen, který se stal skutečností. Miluju všechno v MotoGP. A opět chci poděkovat Hondě za tuto neuvěřitelnou příležitost.
 
Jaký je nejzajímavější aspekt RC213V? Co se ti líbí z tvého nového motocyklu nejvíce?
Síla je neuvěřitelná. Pokaždé, když naskočím na svůj nový motocykl, nemůžu uvěřit jeho potenciálu. A to, co se mi nejvíc líbí, je bezztrátová převodovka.
 
Jak potrénuješ, abys byl připravený na novou motorku? Bude nějaká zvláštní strava?
V tuto chvíli neexistuje žádná zvláštní strava, ale zvýšil jsem svůj trénink, abych byl připraven pro tento silnější motocykl. Zvláště potřebuji posílit horní část těla, proto každodenně chodím cvičit do tělocvičny, jezdím na kole a plavu.
 
Tvé očekávání od nadcházející sezony? V královské třídě jsou tři nováčci, včetně tebe. Kdo vyhraje cenu Rookie of the Year?
Samozřejmě že jsem to já Titul Nováček roku je bezpochyby mým cílem pro příští sezonu.
 
Jaký je tvůj vztah s týmovým kolegou Calem Crutchlowem?
S Calem mám skvělý vztah. Má mnoho zkušeností se strojem MotoGP. Myslím, že mám velké štěstí, že ho mám pro příští sezonu v boxu. Pokusím se od něj co nejvíce naučit. Je to také velmi vtipný člověk.
 
Minulou neděli si se zúčastnil na okruhu Twin Ring v Motegi akce Honda Thanks Day a představil si motorku pro rok 2018. Řekni nám o tom.
Honda, Idemitsu a LCR připravili pro mne toto zvláštní překvapení. Nové zbarvení je naprosto báječné. Jsem si jist, že se všem fanouškům taky líbí. Bylo příjemné strávit den s Marcem (Marquez), Danim (Pedrosa) a všemi jezdci HRC. Domnívám se, že Honda Racing Thanks Day je jedinečnou událostí pro naše fanoušky a jejich rodiny, protože mají možnost se s námi setkat a pozdravit své hrdiny. Nemohu se dočkat, až začnu sezonu s týmem LCR Honda IDEMITSU.