MMB-VR46
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 17. června do 23. června 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Vinales hledá sportovního psychologa

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Yamaha
Vinales hledá sportovního psychologa
12.01.2019
 

Maverick Vinales hledá pro nadcházející sezonu sportovního psychologa a věří, že mu pomůže ve zlepšení výkonů.

 

Španělský závodník Maverick Vinales v jednom z lednových rozhovorů prohlásil, že úroveň konkurence je v královské kubatuře MotoGP neuvěřitelná a často rozhodují opravdu drobné detaily. I proto Maverick prozradil, že chce spolupracovat i s některým ze sportovních psychologů.

Jak Vinales přiznal, i psychická pohoda často rozhoduje a sám si je vědom toho, že aktuálně se jedná o jeho slabší stránku.

„Je až neuvěřitelné, na jaké úrovni jsou v MotoGP pneumatiky, motorky i samotní piloti. Myslel jsem si, že Moto2 byla tvrdá, ale v MotoGP je konkurence ještě mnohem silnější. Když nemáš svůj den, klidně spadneš až na desáté místo. Proto potřebuje každý závodník k cestě za úspěchem i psychickou pohodu, což není vždy snadné. Někdy nejsem plně koncentrovaný, na tom musí zapracovat. Jsem člověk, který se chce neustále zlepšovat a pokud se mi podaří najít dobrého sportovního psychologa, můžu se ještě hodně zlepšit. Je pravdou, že i v minulosti byly často spojené špatné výsledky s tím, že jsem nebyl v dobrém psychickém rozpoložení,“ řekl Maverick Vinales.