vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 3. srpna do 9. srpna 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Yamaha: Nikdy jsme neměli největší výkon

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Yamaha
Yamaha: Nikdy jsme neměli největší výkon
08.09.2019
 

Manažer projektu Yamahy v MotoGP prohlásil, že motocykly Yamaha nebyly v MotoGP nikdy těmi, které by měly největší výkon.


Nedostatečný výkon motoru trápí již několik let všechny jezdce Yamahy v královské kubatuře MotoGP a ani po prvních testech motocyklu pro sezonu 2020 to nevypadá, že by se dala čekat nějaká pozitivní změna. K této situaci se nyní vyjádřil i manažer projektu Yamahy v MotoGP, pan Takahiro Sumi.

Dle slov tohoto muže se ovšem nejedná o zásadní nedostatek, ale spíše vlastnost motocyklu, protože Yamahy nikdy ve startovním poli nepatřily k těm, které měly největší výkon na motoru.

„Oproti loňskému roku se nám podařilo motorku zlepšit, ale bohužel to nefunguje na všech tratích a u všech jezdců stejně. Bohužel se stále zvětšuje náš problém s top speedem, kvůli kterému mají všichni čtyři jezdci Yamahy v závodech problémy. To je aktuálně náš největší nedostatek. Na druhou stranu Yamaha v Paddocku nikdy nebyla motocykl, který by měl největší výkon motoru. I proto se neustále snažíme najít top speed jinými metodami než jen výkonem. To ale není vůbec snadné, když chcete zachovat stejnou úroveň ovladatelnosti. To je nyní ale náš hlavní cíl,“ řekl Takahiro Sumi.