Paddock Blue 2018 racing
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 14. ledna do 20. ledna 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Zarco: Chci bojovat o titul

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Zarco: Chci bojovat o titul
11.05.2018
 

Francouzský závodník Johann Zarco si neklade rozhodně malé cíle a jako druhý muž šampionátu se chce i nadále udržet v boji o mistrovský titul.

Po Grand Prix Španělska na okruhu Jerez de la Frontera drží francouzský závodník Johann Zarco průběžně druhou pozici v tabulce šampionátu. To zároveň znamená, že je aktuálně Zarco nejlépe postaveným jezdcem na motocyklu Yamaha, předčil i závodníky v továrním týmu.
 
Francouzský závodník si ale neklade rozhodně malé cíle a dodává, že se nejedná o žádnou náhodu a v boji o mistrovský titul chce pokračovat i nadále. To je pro něj samozřejmě nyní velkou výzvou i proto, že příští Grand Prix se pojede na jeho domácím závodním okruhu Bugatti v Le Mans.
 
„Doufám, že v Le Mans bude dobré počasí, abych mohl podat maximální výkon. Je to totiž okruh, na kterém běžně Yamaha funguje velmi dobře. Rossi i Vinales tam také budou bojovat o pódium, nemůžeme očekávat, že Márquez udělá stejnou chybu, jako v loňském roce. Myslím si, že i já mám na to, abych jel na čele a mým cílem je bojovat o pódium. Pokud budu držet konstantní výsledky a dojíždět na pódiu, mám na to, abych bojoval o pozici nejlepšího jezdce Yamahy. Pokud bych se udržel v boji o titul a poté byl druhý, určitě budu spokojený,“ řekl Johann Zarco.